تبلیغات
فروشگاه تازه های کتاب - موسیقی درمانی و کاهش درد
موسیقی درمانی و کاهش درد<meta name="description" content="فروشگاه کتاب، دانلود رایگان کتاب، دانلود کتاب، خرید کتاب، فروش کتاب، تازه های کتاب، فروش تازه های کتاب">

از ابتدای تاریخ، بشر از موسیقی برای شفای بیماران استفاده می کرده است. برای مثال؛ ریتم طبل ها در مراسم شفابخش جادوگران و درمان گران نقش مهمی داشته است. دان کمپ بل، نویسنده کتاب اعجاز موسیقی با اشاره به سابقه موسیقی درمانی در خاور میانه در مطلبی تحت عنوان « موسیقی از دست رفته خاور میانه » می نویسد «درست مانند مسافرینی که در جاده ابریشم سفر می کردند ما رد پای استفاده از موسیقی در درمان را از چین و هند و آسیای مرکزی تا غرب دنبال می کنیم » وی با اشاره به « رامی اروک گوونگ » درمانگر موسیقی ترک می نویسد : تحقیقات گوونگ او را با فارابی و ابن سینا و سایر پزشکان عالیقدر قرون وسطی که از موسیقی در درمان بیماران خود استفاده می کردند آشنا ساخت.

او دریافت که پاره ای از بیمارستان های اسلامی دارای اتاق موسیقی هستند و پزشکان به تأثیر موسیقی درمانی ایمان داشتند. اصل تأثیر موسیقی و بهره گیری از آن باز می گردد به هزاره های پیشین که هم در غرب و هم در شرق این موارد مورد توجه بوده است. افلاطون درباره تأثیر موسیقی گفته است : موسیقی برای ادامه زندگی بشر ضروری است. شما ثقیل ترین روح را در اختیار من بگذارید، من قادرم با نیروی موسیقی سنگینی و کدورت عارضی را از روان او زدوده، مردی هوشمند و سلحشور به شما تحویل دهم.

وظیفه موسیقی درمانی دادن بینش به بیمار در مورد توانایی های جسمی، عاطفی، شناختی، و روانی او می باشد. عملکرد ماهرانه فن طوری است که ویژگی های فیزیکی و روانی صدا، حرکت، سکوت و زمان در بهبودی خصوصیات فیزیکی و روانی شخص نقش مهمی را دارا می باشد.

موسیقی مانند یک شمشیر دولبه می باشد که یک لبه آن شفابخش و تسکین دهنده و لبه دیگر آن بسیار مضر و برنده می باشد. بنابر این، افرادی که می خواهند در زمینه عمل نمایند باید از روش های درمان روان شناختی، موارد کاربرد های هر روش درمانی و. .. آگاهی کامل داشته باشند تا بتوانند در زمینه درمان مراجع موفق عمل نمایند