تبلیغات
فروشگاه تازه های کتاب - تکنیک های کنترل ذهن

تکنیک های کنترل ذهن

نویسنده : تازه های کتاب سه شنبه 28 بهمن 1393 09:55 ب.ظ  •   


www.tazehaeketab.com

تکنیک های کنترل ذهن

ذهن انسان و هر مفهومی که برای شما تحت عنوان ذهن شناخته شده است ماهیتی بسیار پیچیده دارد به گونه ای که هر تعریف از ذهن باز هم قابل تعریف توسط ذهن است بعبارت دیگر با توجه به آموزه های ریاضی تعریف ذهن بطور کامل امکان پذیر نیست مگر آنکه ماهیتی برتر از ذهن (فراذهن) به تعریف آن بپردازد و این ماهیت با توجه به آنکه لزوما می بایست ساخته ذهن باشد لذا نمی تواند بعنوان ماهیتی فراذهنی در نظر گرفته شود.  تمام دنیای اطراف ما ساخته ذهن ماست.  هیچ موجودیتی خارج از ذهن انسان متصور نیست بعبارت دیگر دنیای هر فرد (دنیای مادی و خیالی) کاملا ساخته و پرداخته ذهن اوست با این وصف طبیعی است هیچ مفهوم فراذهنی حداقل برای دنیای بشری قابل تصور دانسته نشود. ولی ویژگیهایی از ذهن می تواند ذهن انسان را در شناخت خودش یاری کند.

ذهن، نمودی از هوش و آگاهی تجربیست که بنا به تعاریف، مرکب از اندیشه، ادراک، حافظه، احساسات، امیال، تخیل و کلیه فرایند شناخت ناخودآگاه است. واژه ذهن، بطور ضمنی اشاره به فرایند فکری استدلال دارد. با این وجود نظریاتی هم ارائه گردیده که به طور کل با بقیه نظریات متفاوت می باشد که مشهورترین آنها نظریه امرائی  است که ذهن را بعد مادی وجود انسان می داند. این نظریه معتقد است که ذهن جنبه مادی داشته یا بخشی از آن مادی است بر اساس این نظریه کالبد انسانی در حیطه ذهن قرار دارد.

نظریه‌های مربوط به ذهن و کارکرد آن بی‌شمار است. اولین تفکرات درباره ماهیت ذهن، توسط افرادی مانند زرتشت، بودا، افلاطون، شانکرا و دیگر فلاسفه و متفکران باستانی یونان و هند و پس از آن‌ها توسط فلاسفه اسلامی صورت گرفت. تئوری‌های گذشتگان، بر پایه خداگرایی و الهیات بنا شده و فلسفه ذهن را پیوند میان ذهن، روح، ماوراءالطبیعه و جوهر ذاتی خدادادی می‌داند. در تئوری‌های معاصر که بر پایه پژوهش‌های علمی درباره مغز است، ذهن را بُعدی ثانویه از مغز می‌داند که دارای دو نمود خودآگاه و ناخودآگاه است.

ذهن هوشیار«خود آگاه» : اعمال و شعور خود آگاه ما از مغز سرچشمه می گیرند. اندیشه شما توسط مغز یعنی همان عضوی که خود آگاهی از آنجا متجلی می شود ، آشکار می گردد.

وقتی ذهن خود آگاه شما اندیشه ای  را می پذیرد آن اندیشه به شبکه خورشیدی که مغز شما خوانده می شود، منتقل می گردد و در آن تجلی می یابد. شما با مغز خود آگاه خود فکر می کنید و آن را در درون خود به ضمیر باطن می سپارید. در برخی کتابها از خود آگاهی عینی یاد شده است،  ضمیرخودآگاه با شناسایی جهان پیرامون سرو کار دارد که به کمک حواس پنجگانه صورت می گیرد.  این ذهن هرچیزی را به همان گونه که واقعاً دیده می شود می بیند.

مرگ، بیماری، فقر و تنگنا را مشاهده می کند و بر ضمیر ناخودآگاه اثر مستقیم دارد. وقتی ذهن خودآگاه مملو از ترس، نگرانی و . . . باشد، این حالت در ضمیر نا خودآگاه نیز نفوذ می کند و انسان را به سمت ترس و نگرانی می برد. اما  اگرضمیر خود آگاه دارای افکار مثبت باشد  بر ضمیر ناخودآگاه اثر کرده و انسان را به سوی موفقیت سوق می دهد.

* ضمیر ناخود آگاه «نیمه هوشیار»: این ضمیر مانند بخار یا برق، قدرت مطلق است  و بدون مسیر و جهت، هرفرمانی را که به آن بدهند، انجام میدهد و توان فهم و استنباط ندارد.

ضمیر نیمه هوشیار ما  تفاوتی میان اندیشه های مخرب و سازنده قائل نیست، هرچه به او بدهیم با آن تغذیه می شود  و همه چیز بسته به اندیشه‌هایی دارد که در خود آگاه ما  موجوداست.

هر کلمه و اندیشه ای بر آن اثر می گذارد و با دقتی حیرت آور آن را به عینیت در می آورد. ضمیر ناخودآگاه، ضربان قلب، گردش خون و. . . را تحت کنترل دارد و تمام وظایف شما را کنترل کرده، هرگز نمی‌خوابد و استراحت نمی کند.

حالا فرض کنید اگر انسانی در عمق تفکر  ناخودآگاه خود  برنامه  «من شکست میخورم» را ایجاد کند در هرمعامله ای که شرکت کند، به جای پیروزی در انتظار شکست می‌نشیند. پس هر چیزی که به روی ضمیر نیمه‌ هوشیار نقش می بندد، به شکل تجارب  وحوادث و به صورت عینی منعکس می شود. این است که شما باید دقیقاً مراقب ایده ها و افکار خود باشید، زیرا پاسخ  اتوماتیک ضمیر باطن شما بر پایه  اندیشه-هایتان می‌باشد. ضمیر باطن شما یک دستگاه ضبط صوت است که افکارتان را همانطور که در ضمیر خود آگاه ضبط کرده اید، به شما تحویل می دهد. باید توجه داشته باشید  چون کارکرد ضمیر ناخودآگاه بسیار شگفت انگیز است، در بسیاری از موارد  توجه بیش از اندازه به افکار (منفی) ذهن شما را به شدت درگیرمی سازد. راه حل این است که آنها را رها کنید  و هرگاه با ابهامی رو برو شدید، رهایی را به ذهن خود هدیه دهید.

در زندگی روزمره خیلی مواقع آسیب های روانی در ضمیر ناخودآگاه ما خرابکاریهای خود را می کند. مثلاً شما هزینه می کنید و به خارج از کشور سفر می کنید در آنجا ضمیر ناخودآگاه فعال شده به یاد آن مسئله خاص می افتید و حالتان خراب می شود و نمی توانید لذت ببرید. حالا چطور می شود ضمیر ناخودآگاه را کنترل کرد؟

تکنیک های کنترل ذهن

وقتی شب می خواهید بخوابید مثلاً می گویید: صبح ساعت ۵ از خواب بیدار می شوم، امتحان دارم یا کار مهمی دارم، همین که می خواهید بخوابید یادتان می افتد که چرا فلانی با من این کار را کرد؟ چرا این جمله را به من گفت؟ چرا گوشی را قطع کرد؟ فرضاً ساعت ۹ می خواستید بخوابید یک دفعه می بینید ساعت ۱ شب است مغز شما فعال فعال است، حرارت بدنتان بالا می رود، تشنه می شوید، راه می روید، عرق می کنید، استرس بالا می آید، مغز به کبد دستور می دهد هرچه در سطح خون است تبدیل به قند کند و به مغز ارسال کند استرس در اوج خود است. احساس می کنید که آن فرد در همان زمان روبروی شما ایستاده و با او صحبت می کنید. همان طور که اراده دست و پاهایمان را داریم بدون اراده ما حرکت نمی کنند، آیا کنترل ذهن خود را داریم که بدون اجازه ما به چیزی فکر نکند؟ ذهن از ما اجازه نمی گیرد و سیستم با این عظمت را با خودش حرکت می دهد. یعنی اسیر زندان ذهن هستیم، هر کجا بخواهد برود مجبوریم با ذهنمان برویم، هر دستوری بدهد مجبوریم از او تبعیت کنیم.

تک تک ما انسانها دنیای عظیم و شگرف و ژرف داریم. چطور می شود که یک داده ذهنی وارد ذهن می شود و سیستم مان را به هم می ریزد. یعنی شما اجازه می دهید کسی که به شما جمله ای می گوید ذهن تان درگیر شود. هر یک از شما دنیای عظیم و قابلیت های بسیاری دارید خودتان را در چیزهای کوچک گیر می اندازید. یکی از مهم ترین بحث های ما کنترل ذهن است.

سفارش کتاب

تلفن: 09392908600

سایت فروشگاه کتاب: www.tazehaeketab.com

ایمیل: info@tazehaeketab.com
برچسب ها: تکنیک های کنترل ذهن ، کتاب تکنیک های کنترل ذهن ، روش های کنترل ذهن ، ضمیر ناخوداگاه ، فرآذهن ، نیمه هوشیاری ، کنترل ذهن ،
آخرین ویرایش: شنبه 2 اسفند 1393 10:06 ب.ظ

دوشنبه 13 شهریور 1396 11:44 ق.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog
and was curious what all is needed to get set up?
I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?

I'm not very web savvy so I'm not 100% sure.
Any tips or advice would be greatly appreciated. Many
thanks
سه شنبه 17 مرداد 1396 08:23 ق.ظ
Hey there! I'm at work surfing around your blog from my new iphone 4!
Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts!

Carry on the outstanding work!
شنبه 14 مرداد 1396 04:31 ب.ظ
Have you ever considered writing an e-book or guest authoring on other blogs?
I have a blog based upon on the same subjects you discuss and
would really like to have you share some stories/information. I know
my audience would value your work. If you're even remotely interested, feel free to send me an e mail.
دوشنبه 27 مهر 1394 12:24 ب.ظ
سلام من در اصفهان هستم و این کتاب را می خواهم جه کنم ؟
مرسی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر